Як привчити дитину до спорту?
Останніми роками медики відзначають тривожну тенденцію: сучасні діти стають дедалі менш тренованими, малорухомими. Вони не шанують фізкультуру, віддають перевагу «сидячим» розвагам — перегляду телепрограм, комп'ютерним іграм. І, як наслідок, до 14—15 років нерідко обзаводяться цілим букетом хвороб: короткозорістю, сколіозом, серцевою недостатністю тощо. На думку фахівців, вихід тут один — звичку займатися фізкультурою треба прищеплювати дітям із перших років життя. І робити це має передусім сім'я.
Спільні заняття спортом дітей і батьків
Батьки вважають турботу про зміцнення здоров'я дітей справою важливою, але лише деякі по-справжньому використовують для цього можливості хортингу та фізичної культури. І самі батьки в більшості своїй самокритично оцінюють свою участь у фізичному вихованні дітей, посилаючись при цьому на ряд причин, які заважають їм проявити себе більш активно. Дійсно, частина батьків не має достатньої фізкультурної підготовки. Спостереження показують, що батьки зазвичай активні й винахідливі у створенні гарних побутових умов, у турботі про те, щоб діти були гарно одягнені, смачно і ситно нагодовані. Все це добре. Погано те, що часто на цьому й заспокоюються, вважаючи, що гарне здоров'я дитини вже буде забезпечено автоматично. А на ділі виходить, що надмірний комфорт і рясне харчування при недостатньо активному руховому режимі часто породжують побутову лінь, послаблюють їх здоров'я, зменшують їх працездатність.
Як загартувати дитину: 10 правил для батьків
Це питання хвилює багатьох батьків. Майже всі мами і тата знають, що загартування допомагає позбутися від частих простуд, зміцнити імунітет та здоров'я дитини. Але як правильно гартувати дитину? Як отримати максимальний ефект від загартування?
Який спорт вибрати для дитини?
Усі батьки мріють, щоб їхня дитина стала сильною, упевненою в своїх силах людиною, стійкою до невдач, самостійною, незалежною, наполегливою у досягненні цілей, здоровою фізично і психічно.
За статистикою, чим активніше дитина займається фізичними вправами у 5-8 років, тим менше ризик хвороб серця у майбутньому, проблем з хребтом, зайвою вагою, порушенням кровообігу (вегето-судинна дистонія). Є й психологічні плюси: спорт навчає перемагати і програвати, планувати час, дотримуватися дисципліни.
І тут постає нова проблема — проблема вибору.
Насамперед батьки мають визначитись: чи хочуть вони зробити з дитини спортсмена, чи просто здорову, фізично розвинену людину. Це і є різниця між професійним спортом і фізкультурою, тобто спортом заради здоров'я. Як кажуть у народі, «фізкультура лікує, а спорт руйнує». Спортом займаються заради результату, а фізкультурою — щоб бути здоровим.
Фізкультура без напрягу
Під час уроків фізкульутри діти можуть отримати неприязнь до спорту на все життя. Причому залежить це нерідко не від педагога, спортзалу чи спортивного інвентарю, а виключно від незручного взуття та одягу.
Ранкова гімнатиска проти захворювань
Ранкова гігієнічна гімнастика має особливе значення під час переходу організму людини від стану сну до бадьорості, здатності підвищення тонусу нервової та м'язової систем, працездатності, її потрібно виконувати кожного дня всім студентам.
Завданням ранкової гігієнічної гімнастики є стимулювання ряду фізіологічних функцій організму, які, звичайно, під час сну трохи послаблюються, загальмовуються. Це, насамперед, стосується діяльності серцево-судинної і дихальної систем. У результаті проведення РГГ швидко підвищується загальний тонус організму, пожвавлюється діяльність серцево-судинної системи, внаслідок чого ліквідуються вогнища застійної, депонованої крові, зокрема, у черевній порожнині. Посилюється функція дихання: збільшується його глибина, поліпшується легенева вентиляція. Покращується також і діяльність шлунково-кишкового тракту, нирок, поліпшуються процеси обміну речовин тощо.